Wady handlu online

Publikacja treści: 02-03-2012, Otagowane jako: sieć, użytkownik, sprzedaż

Wiele mówi się o tym, jak korzystne są oferty handlowe dostępne w Internecie, jednak nie wolno zapominać, że zakupy przez Internet mają niestety także pewne wady. Przede wszystkim zakupy przez Internet wymagają wielkiej ostrożności, gdy chodzi o płatności bezgotówkowe. Niestety ciągle jeszcze zdarza się, że dochodzi do oszustw. Gdy robimy zakupy przez Internet, niestety nie mamy możliwość wypróbowania wybranych towarów. Jest to dość problematyczne, gdy kupujemy odzież lub obuwie. Pewnym problemem może być również fakt, ze nie zawsze można od razu uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania co do produktu. Bywa, że na maila zwrotnego musimy czekać nawet kilka godzin. Również sprzedawcy Internetowi mają prawo uskarżać się na kilka spraw. Zwykle na pierwszym miejscu wymienia się koszt wysyłki towaru –jest on według wielu sprzedawców zbyt wysoki. Czasami zdarza się nawet, że przekracza koszt samego sprzedawanego towaru. Pewnym problemem jest także fakt, że przy zakupach przez Internet nie zawsze jeszcze da się zapłacić sprawnie karta kredytową.

Porównywarki cenowe

Publikacja treści: 02-03-2012, Otagowane jako: sieć, użytkownik, sprzedaż

Gdy zależy nam na tym, aby nasze zakupy były jak najtańsze, najlepszym sposobem znalezienie korzystnej oferty jest wypróbowanie porównywarki cenowej. Są to serwisy, które posiadają informacje o oferowanych w e-sklepach produktach i ich cenach. Gdy w wyszukiwarkę wprowadzimy konkretne dane dotyczące szukanego produktu, porównywarki automatycznie wygenerują informacje interesujących ofertach. Przeważnie w takich zestawieniach od razu układa się produkty w odpowiednią kolejność pod względem ich ceny. Bardziej zaawansowane porównywarki cenowe udostępniają nam informacje nie tylko o samych cenach, ale także o obsłudze przez dany sklep. Można najczęściej zapoznać się nawet z opiniami dotychczasowych klientów danego sprzedawcy Warto nadmienić, że obecnie mamy do wyboru nie tylko porównywarki, które prezentują produkty różnych sklepów. Skorzystać można także z takich, które specjalizują się w produktach jednego konkretnego typu – są top np. porównywarki finansowe lub porównywarki usług.

Bezpieczeństwo transakcji zawieranych online

Publikacja treści: 04-03-2012, Otagowane jako: sieć, wygoda, sprzedaż

Przeciwnicy zakupów przez Internet często twierdzą, że nie są one wystarczająco bezpieczne, bowiem Internet, panująca w nim anonimowość, zachęca oszustów do działania. Jak faktycznie wygląda bezpieczeństwo transakcji internetowych? Aby zakupy w Internecie były bezpieczne musi pojawić się możliwość stwierdzenia faktycznej tożsamości stron transakcji. Dlatego np. serwisy aukcyjne nowo zarejestrowanym użytkownikom wysyłają potwierdzenie rejestracji na podany adres. Kolejna kwestią jest bezpieczeństwo kontaktu pomiędzy klientem a sklepem internetowym. Powinno się w tym przypadku stosować konsekwentnie specjalne systemu szyfrujące, np. popularne SSL. Sklep internetowy powinien oczywiście zadbać o to, by nie było możliwości zdobycia podanych przy transakcji danych Kleina. W praktyce oznacza to konieczność zainwestowani w odpowiednie zabezpieczenia serwera. Naturalnie trzeba liczyć się także ryzykiem ataku hakerów, w związku z tym zabezpieczenia te powinny być dość solidne, jeśli transakcje mają pozostać bezpieczne.

Sklepy internetowe

Publikacja treści: 04-03-2012, Otagowane jako: sieć, wygoda, sprzedaż

E-commerce, czyli szeroko rozumiany handel internetowy, przybiera najróżniejsze formy. Jednak najczęściej możemy skorzystać z bogatej oferty sklepów internetowych. Ich podstawowa cechą jest fakt, że mają najczęściej dużo szerszy asortyment niż tradycyjne sklepy. Co do prezentowanych towarów, to co prawda nie możemy ich dotknąć, jednak najczęściej mamy do wyboru przynajmniej kilka zdjęć. Czasami sklepy internetowe starają się zachęcić klientów do zakupów poprzez zaawansowane dosyć prezentacje multimedialne swoich produktów. Wiele osób twierdzi, że oferta sklepów internetowych jest ciekawsza niż w przypadku tradycyjnych punktów sprzedaży. Nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż sprzedawcy internetowi stosują specjalne oprogramowanie, które śledzi preferencje kupujących i pomaga w określeniu, jaki asortyment najbardziej przypadnie do gustu klientom. Warto podkreślić, ze zakupy w sklepie internetowym możemy reklamować, jeśli nie spełnia one naszych wymagań. Oczywiście w takiej sytuacji sklep zwraca wszystkie koszty.

poprzednia     1 [2] 3     następna