Wpisy dla tagu: zniżki

Zakupy grupowe dla zmotoryzowanych

Publikacja treści: 06-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, kupiec, zniżki

Zakupy grupowe to nie tylko zniżki na wyjścia do restauracji czy teatru lub tanie wakacje. Także osoby zmotoryzowane powinny być usatysfakcjonowane ofertą najpopularniejszych w sieci portali zakupowych. Na sam początek warto wspomnieć o ofertach na kursy prawa jazdy – wiadomo, ze kursy te są dosyć drogie, dlatego też możliwość zapłacenia za nie przynajmniej 50?% mniej powinna być atrakcyjna ofertą dla osób, które chcą zdobyć prawo jazdy. Zwykle zaleca się jednak ofertę zniżkową skonsultować z dana szkołą jazdy – wystarczy zadzwonić by zyskać pewność, czy opłaca się zakupić dany kupon. Dość często można znaleźć także oferty grupowe dotyczące mycia samochodów lub wymiany opon – ta ostania opcja jest bardzo popularna. Także różnego rodzaju naprawy stają się przedmiotem transakcji na portalach zakupowych – zwykle chodzi tutaj o wymianę oleju, filtrów itd. Oczywiście w przypadku zakupów o charakterze motoryzacyjnym postępujemy tak samo jak w przypadku innych zakupów – kupujemy specjalny kupon, płacąc za niego przelewem.

Statystyki dotyczące zakupów grupowych

Publikacja treści: 08-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, gruper, zniżki

Dość często słyszy się twierdzenia o tym, ze zakupy grupowe są bardzo korzystne i w dodatku popularne. Czy tak jest w istocie? Co mówią statystyki? Z przeprowadzonych niedawno badan jednoznacznie wynika, że każdego miesiąca mniej więcej 3,2 mln użytkowników odwiedza różne serwisy oferujące nam zakupy grupowe. Ciągle najpopularniejszy jest Groupon – ma on ponad 2,5 mln użytkowników, z kolei na Gruperze zalogowanych jest obecnie 800 tys., osób. Trzeci co do popularności serwis tego typu to My Deal – 250 tys. użytkowników. Oczywiście jeszcze nie wszyscy użytkownicy portalów dokonali jakiegoś zakupu, jak wynika z przedstawionego raportu, ma to za sobą mniej więcej 42% użytkowników serwisów. Najczęściej robią zakupy zalogowani na Gouponie – stanowią on Az 20% ogółu. Niedaleko w tyle zostają użytkownicy Grupera 0 15%. Najczęściej wybierane są zniżki do lokali gastronomicznych, popularne są także zabiegi Spa, wizyty w salonach fryzjerskich oraz wyjazdy turystyczne i zabiegi o charakterze kosmetycznym.

Zakupy grupowe – korzyści dla oferentów

Publikacja treści: 11-03-2012, Otagowane jako: serwis zakupowy, zniżki

Jeśli chodzi o korzyści płynące z zakupów grupowych, to przede wszystkim rzucają się w oczy wysokie zniżki cenowe – zatem zakupy grupowe są korzystne przede wszystkim dla klientów. Ale czy na pewno? Dlaczego właściwie sklepy, restauracje, hotele czy salony SPA decydują się na oferty grupowe, które teoretycznie oznaczają brak wymiernego zysku. Jednak prawda jest taka, że zakupy grupowe są bardzo korzystne także dla oferentów, którzy, wiedząc z góry, jak wiele osób będzie trzeba obsłużyć, mogą już wcześniej zadbać o odpowiednie moce przerobowe praz warunki lokalowe. Nie wolno zapominać także o tym, że oferty grupowe bardzo często dotyczą tak zwanych martwych okresów, które normalnie w ogóle nie są zyskowne. Trzeba także pomyśleć o kwestiach promocyjnych – fakt, że z danej oferty skorzystają setki osób, powoduje, że marka zapisze się w ich pamięci. Wiele osób na pewno po raz kolejny skorzysta z usług danego hotelu czy salonu kosmetycznego, jeśli usługi tam oferowane w pełni ich zadowoliły – zatem w tym kontekście oferty grupowe są sprytna kampanią reklamową.
Nike Roshe One nie trzeba nikomu przedstawiać. Najpopularniejszy model od Nike. Zobacz na blogu. http://wearhouse.pl