Wpisy dla tagu: termn spożycia

Jak oszczędzać podczas zakupów?

Publikacja treści: 12-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, termn spożycia

Często narzekamy na to, ze coraz więcej pieniędzy wydajemy na zakupy. Prawda jest jednak tak, że często jest to nasza wina. Jak można taniej robić zakupy? Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni sklep. W przypadku mniejszych zakupów warto udać się do najbliższego sklepu osiedlowego – nie będziemy musieli tracąc pieniędzy na paliwo. Większe zakupy lepiej robić w supermarkecie lub dyskoncie. Przed pójściem do sklepu powinniśmy jednak sporządzić szczegółowa listę potrzebnych artykułów i dokładnie się jej trzymać. Nie warto ulegać promocjami lub tzw. produktom impulsywnym, które zwykle znajdziemy przy kasie w supermarkecie. Jeśli chodzi i produkty spożywcze, to na pewno nie ma sensu od razu kupować zbyt dużo jedzenie – nie zawsze da się je odpowiednio przechować, a wiec ostatecznie wyrzucimy nasze zakupy. Warto pamiętać także o tym, że w przypadku promocji typu „2 w cenie 1” nie zawsze podawana akr urata cena jednostkowa danego artykułu faktycznie była przed promocją aż tak wysoka, jak nas informują.

Jak robić zakupy świąteczne?

Publikacja treści: 22-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, klient, termn spożycia

Okres przedświąteczny to czas, kiedy bardzo często robimy zakupy – kupujemy przede wszystkim różne przysmaki oraz prezenty. Dla wielu osób czas ten jest wyjątkowo stresujący. Jak można ułatwić sobie nieco robienie zakupów świątecznych? Na pewno nie wolno zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę – wtedy kolejki i przy kasach i tłok na parkingach skutecznie odbierze nam wszelka przyjemność zrobienia zakupów. Jeśli to tylko możliwe, przynajmniej części produktów należy kupić wcześniej. W okresie przedświątecznym należy podchodzić sceptycznie do wszystkich promocji, które spotkamy w hipermarketach. Bezwzględnie należy trzymać się listy zakupów, by nie ulec stosowanym przez hipermarkety strategiom marketingowym. Przy zakupach spożywczych powinniśmy sprawdzać, jak wygląda sprawa ich terminu przydatności do spożycia. Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że częste promocje spożywcze typu „2 w cenie 1” dotyczą właśnie tych produktów, które już niedługo będą przeterminowane.

Jak szukać okazji w sklepach?

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, płatność, termn spożycia

Wiadomo, że zawsze chcemy robić zakupy tak tanio, jak to tylko możliwe. Choćby z tego powodu warto zastanowić się nad kwestią efektywnego szukania w sklepach okazji, wyprzedaży i korzystnych promocji. Co wspomnianych wyprzedaży, to w sklepach sieciowych są one organizowane zwykle latem i zimą. Jednak nie powinniśmy bezkrytycznie kupować wszystkiego, co wpadnie nam w oko – bywa, ze po wyprzedaży okazuje się, iż nasza szafa jest przepełniona niebyt nam potrzebnymi ubraniami, które kupiliśmy tylko ze względu na ich cenę. Dobrym pomysłem jest na pewno skorzystanie z oferty outletów – to tutaj trafiają ubrania dobrych marek pochodzące z nadwyżek produkcyjnych. Przeważnie ich ceny są przynajmniej o 50% tańsze niż w zwykłych sklepach. Tańsze zakupy można zrobić także, korzystając z ofert likwidowanych właśnie sklepów. Choć akurat takie okazje nie zdarzają się zbyt często. Ostatecznie pozostaje nam jeszcze Internet – czasami w sklepach internetowych możemy znaleźć bardzo interesujące promocje na wybrane produkty.