Wpisy dla tagu: serwis zakupowy

Czy zakupy grupowe są bezpieczne?

Publikacja treści: 09-03-2012, Otagowane jako: oferta, serwis zakupowy, kupon

O tym, ze zakupy grupowe są bardzo opłacalne, wiemy wszyscy. Jednak warto poruszyć także kwestie ich bezpieczeństwa. Co powinniśmy zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo naszego zadowoleni a z transakcji? Przede wszystkim wybrana ofertę powinniśmy obejrzeć nie tylko na stronie serwisu oferującego zakupy grupowe, ale także na stronie danego sklepu, salonu kosmetycznego, restauracji itd. W regulaminie zakupów grupowych powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zawierana jest umowa kupna oraz dowiedzieć się, jak można złożyć ewentualną reklamację. Jeśli dowiemy się wszystkiego, co istotne, można już kupić specjalny kupon, który zostanie nam przesłany na maila. Należy na pewno sprawdzić, ile czasu mamy na skorzystanie z oferty. Jeśli z jakichś powodu chcemy unieważnić nasz zakup, wystarczy tylko, że złożymy odpowiednie oświadczenie w przeciągu 10 kolejnych dni od daty zakupu. Przy takiej formie zwrotu, nie musimy bynajmniej podawać powodu naszej rezygnacji, oczywiście przysługuje nam zwrot pieniędzy.

Najlepsze serwisy

Publikacja treści: 09-03-2012, Otagowane jako: oferta, serwis zakupowy, gruper

Aby móc skorzystać z tak popularnych w dzisiejszych czasach zakupów grupowych, musimy przede wszystkim załogować się na jednym z serwisów, które pośredniczą w tego typu transakcjach. Jednym z najlepszych serwisów jest na pewno Groupon. Portal ten proponuje nam oferty z ponad 30 polskich miast, na dzień dzisiejszy ma ponad 3 mln. użytkowników. Nie dość, że na Grouponie możemy Bronic tanie zakupy, to jeszcze mamy możliwość zarobienia na dobrze skonstruowanym programie partnerskich. Serwis płaci za każdego nowego użytkownika, który zarejestruje się z naszego polecenia. Bardzo podobna jest oferta Gruperu, z tym, że tym razem do wyboru mamy oferty z a 50 miast. Dzięki temu użytkownicy Grupera mogą skorzystać z ofert także w mniejszych miastach naszego kraju. Trzecim co do wielkości serwisem grupowych zakupów jest MyDeal. Portal wyróżnia się wyjątkowo przyjaznym podejściem do klientów, łatwym kontaktem z administracją. MyDeal oferuje także sporo produktów typowo męskich, czym różni się od obu wcześniej wymienionych serwisów.

Zakupy grupowe – korzyści dla oferentów

Publikacja treści: 11-03-2012, Otagowane jako: serwis zakupowy, zniżki

Jeśli chodzi o korzyści płynące z zakupów grupowych, to przede wszystkim rzucają się w oczy wysokie zniżki cenowe – zatem zakupy grupowe są korzystne przede wszystkim dla klientów. Ale czy na pewno? Dlaczego właściwie sklepy, restauracje, hotele czy salony SPA decydują się na oferty grupowe, które teoretycznie oznaczają brak wymiernego zysku. Jednak prawda jest taka, że zakupy grupowe są bardzo korzystne także dla oferentów, którzy, wiedząc z góry, jak wiele osób będzie trzeba obsłużyć, mogą już wcześniej zadbać o odpowiednie moce przerobowe praz warunki lokalowe. Nie wolno zapominać także o tym, że oferty grupowe bardzo często dotyczą tak zwanych martwych okresów, które normalnie w ogóle nie są zyskowne. Trzeba także pomyśleć o kwestiach promocyjnych – fakt, że z danej oferty skorzystają setki osób, powoduje, że marka zapisze się w ich pamięci. Wiele osób na pewno po raz kolejny skorzysta z usług danego hotelu czy salonu kosmetycznego, jeśli usługi tam oferowane w pełni ich zadowoliły – zatem w tym kontekście oferty grupowe są sprytna kampanią reklamową.

Jak skorzystać z zakupów grupowych?

Publikacja treści: 12-03-2012, Otagowane jako: serwis zakupowy, usługi, kupon

Zakupy grupowe od jakiegoś czasu są bardzo popularnym sposobem na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy. Jak właściwie można skorzystać z licznych okazji, które oferują nam niektóre portale zakupowe? Przede wszystkim musimy założyć całkiem bezpłatne konto na internetowym portalu zakupowym, a później przeglądać oferty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by załogować się od razu na kilku portalach tego typu. Jeśli coś wpadnie nam w oko, zakupujemy po prostu kupon na dany towar lub usługę. Kolejnym krokiem jest jego wydrukowanie i w odpowiednim terminie okazanie w sklepie, hotelu, restauracji itd. W ten prosty sposób możemy dokonać zakupów różnych towarów zwykle w cenie ponad połowę tańszej niż w przypadku zakupów w cenie regularnej. Jedynym warunkiem skorzystania z takiej oferty jest odpowiednio duża liczba użytkowników chętnych na dana usługę. Tutaj trzeba podkreślić, że np. w przypadku wyjazdów turystycznych trzeba się wręcz pospieszyć, by móc skorzystać z tych nadzwyczaj tanich ofert.