Wpisy dla tagu: produkt

Jak kupować kosmetyki samochodowe?

Publikacja treści: 20-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, produkt, przedmioty

Kosmetyki samochodowe to bardzo istotny produkt dla wszystkim osób, które posiadają samochodów. Jak właściwie powinniśmy je kupować, by nie wydać za wiele i jednocześnie dokonać dobrego wyboru? Przede wszystkim należy zdecydować się na kosmetyki samochodowe dobrych firm – wtedy mamy gwarancje jakości. Warto jednak zastanowić się nad tym, co właściwie chcemy osiągnąć. Inne kosmetyki będą potrzebne, gdy na karoserii naszego samochodu znajdują się rysy, inne zaś, gdy chodzi nam o gruntowne jego wyczyszczenie. Jeśli zależy nam na tym, by nasz samochodów przez długi czas dobrze się prezentował, wato pomyśleć o zakupie specjalnych wosków. Dość istotna sprawą jest miejsce zakupu kosmetyków samochodowych. Wiele osób robi to na stacjach benzynowych przy okazji płacenia za benzynę. Nie jest to dobry pomysłem, bowiem zwykle płacimy wtedy znacznie więcej niż wtedy, gdy np. zrobimy zakupy w supermarkecie. Co do tej drugiej możliwości – wybieramy produkty sparzone, a nie te, które są najtańsze.

Jak kupować kosmetyki?

Publikacja treści: 20-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, produkt, przedmioty

Panie używają zwykle całkiem sporej ilości rozmaitych kosmetyków – zarówno pielęgnacyjnych jak i tych kolorowych, które służą do makijaży. Tymczasem wcale nie jest tak prosto kupić dobre kosmetyki. Mimo że ich oferta jest obecnie bardzo szeroka. Przede wszystkim należy podkreślić, na jakich produktach kosmetycznych możemy oszczędzać. Zwykle dotyczy to kompleksowych balsamów do pielęgnacji i odżywiania skóry całego ciała - one wcale nie muszą należeć do kosmetyków z najwyższej póki. Inaczej rzecz wygląda, gdy w grę wchodzą kosmetyki przciwzmarszczkowe i odmładzające– w tym przypadku dobrym pomysłem byłoby zakupienie ich nawet w aptece z jednej z cenionych hipoalergicznych serii kosmetycznych. Co do kosmetyków kolorowych, to na pewno warto zainwestować w dobrej jakości tusz do rzęs. Nie zaszkodzi, jeśli będzie to kosmetyk hipoalergiczny. Oczywiście bez problemu znajdziemy taki w drogeriach – jednak nawet w zaufanym sklepie, powinnyśmy zawsze sprawdzić datę przydatności danego produktu przez zakupem.

Dyskont

Publikacja treści: 26-03-2012, Otagowane jako: obiekt handlowy, interesujący, produkt

O dyskontach cenowych słyszy się często w kontekście oszczędności na zakupach. Tego typu sklepy faktycznie oferują nam ceny znacznie niższe niż w supermarketach czy na targowiskach. Z tego też względu są one bardzo często odwiedzane przez przeciętnych klientów sklepów spożywczych. Czym jeszcze można wyjaśnić popularność dyskontów? Dyskonty bardzo często stosują bardzo zdecydowaną politykę reklamową – na pewno każdy z nad słyszał np. o akcji „codziennie niskie ceny”, która jest reklamą sieci Biedronka. To kolejny rozpoznawalny sposób działania dyskontów - sklepy te w reklamach podkreślają w pierwszej kolejności właśnie niskie ceny. Cecha dość charakterystyczną dla sklepów dyskontowych jest wysoki stopień rotacjo produktów. Dzieje się tak ze względu ograniczonej ilości produktów danego typu. Przeważnie w dyskontach nie wypakowuje się towarów na półki – są one sprzedawane wprost z większych zbiorczych opakowań, czasami nawet wprost z palet transportowych. Wszystkie te kroki pozwalają na dodatkowe obniżenie marży na sprzedawane produkty.

Jarmark

Publikacja treści: 27-03-2012, Otagowane jako: obiekt handlowy, interesujący, produkt

Jarmark to teraz tak naprawdę raczej ciekawostka niż obiekt handlowy traktowany jako miejsce codziennych zakupów. Trzeba jednak przyznać, że organizowane cyklicznie jarmarki nadal cieszą się wielkim zainteresowaniem. Być może przyczyną jest fakt, że często oferują nam one produkty lepszej jakości niż te, które możemy dostać w dyskontach. Dotyczy to zwłaszcza świeżych produktów spożywczych takich jak np. owoce czy warzywa. Oczywiście sprzedaż towarów na targu, choć wydaje się być dość spontaniczna, także podlega przepisom prawa handlowego. Obecnie targowiska możemy spotkać zarówno na placach jak i w miejscach zadaszonych. Ta druga opcja jest dość często większym miastach, gdzie pojedyncze „stragany” to po prostu małe sklepiki na zadaszonym, eleganckim targowisku. Robiąc zakupy na targowiskach mamy najczęściej możliwość negocjacji ceny, co wiele osób bardzo sobie ceni. Swego rodzaju targowiskami są także giełdy towarowe. W tym przypadku jednak targowanie się jest już ograniczone regulaminem.