Wpisy dla tagu: portale

Zakupy w Internecie

Publikacja treści: 29-02-2012, Otagowane jako: internet, portale, sklep online

Czasy, kiedy musieliśmy udać się do sklepu, by zrobić zakupy, minęły bezpowrotnie. Obecnie coraz więcej osób, nawet tych w zaawansowanym wieku, przekonuje się do handlu elektronicznego. Zakupy przez Internet możemy robić zarówno na bardzo popularnych portalach aukcyjnych jak i w licznych sklepach internetowych. Gdy decydujemy się na skorzystanie z oferty sklepów online, zwykle mamy możliwość zrobienia zakupów znacznie taniej niż w sklepie. Co istotne, obecnie można z powodzeniem kupować w Internecie także produkty spożywcze. W tym przypadku najczęściej możemy złożyć zamówienie w naszym ulubionym supermarkecie, a jeśli jego wysokość przekroczy określoną kwotę (zwykle 100 zł), nie musimy nawet płacić za dowóz zakupów do domu. Robiąc zakupy w Internecie, powinniśmy pilną uwagę zwracać do opinii konkretnych sklepów internetowych. Ponadto warto zapoznać się ze swoimi prawami dotyczącymi ewentualnych zwrotów oraz reklamacji zakupionych produktów – wszystko przebiega podobnie jak w sklepie tradycyjnym.

Geneza zakupów przez Internet

Publikacja treści: 29-02-2012, Otagowane jako: internet, portale, sklep online

Tak powszechne obecnie zakupy przez Internet maja swoje początki już w latach 80-tych ubiegłego wieku. Już wtedy działały całkiem prężnie rozwijające się systemy elektronicznej wymiany danych. Wtedy dzięki połączeniu dwóch Sewerów informowano się np. o planowanym terminie dostawy, złożeniu zamówienia czy dokonaniu płatności. W latach 80-tych mieliśmy jednak do czynienia z niebyt funkcjonalnym systemem wewnątrzfirmowym, który nie był dostępny dla szerszego grona użytkowników. Z czasem sytuacja zmieniała się, gdyż zaczęto wykorzystywać sieć to kontaktów na linii sprzedawca – konsument. Dopiero pod koniec lat 90-tych sklepy internetowe zaczęły faktycznie oferować swoje produkty w Internecie także klientom indywidualnym. Warto podkreślić, że np. w naszym kraju pierwszy sklep internetowy powstał już w roku 1997. W zasadzie od początku wieku XXI firmy i sklepu traktują Internet jak najlepsza formę sprzedaży oferowanych przez nie dóbr i usług. Obecnie rzadko, która firma nie prezentuje swej oferty w Internecie.

Zalety zakupów i sprzedaży przez Internet dla firm

Publikacja treści: 05-03-2012, Otagowane jako: portale, wygoda

Zakupy w Internecie są korzystne dnie tylko dla osób prywatnych, ale także dla firm. Warto wymienić kilka ich najważniejszych zalet. Przede wszystkim na uwagę zasługują niskie koszty. Doceniają to zarówno przedsiębiorcy kupujący jakiejś towary jak i ci, którzy je sprzedają. Firma sprzedająca przez Internet nie musi szukać pośredników, nie ma także potrzeby czasami dość drogiego utrzymywania licznych punktów detalicznych. Ponda tao nie trzeba zatrudniać zbyt licznego personelu. Kolejną istotna sprawą jest fakt, że Internet pozwala na szybkie aktualizacje jakichkolwiek zmian w ofercie – jest to korzystne zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Mniejsze firmy dzięki Internetowi mogą znacznie łatwiej dotrzeć do klienta, co oznacza, że możliwa staje się realna koniuracja z największymi sprzedawcami danego produktu. Nie zapominajmy także o tym, że bardzo ważna jest dostępność produktów oferowanych w Internecie – zakupy możemy zrobić o każdej porze dnia i nocy, a czasami bardzo ważne jest, by pewne transakcje sfinalizować jak najszybciej.

Zalety zakupów przez Internet dla klientów indywidualnych

Publikacja treści: 05-03-2012, Otagowane jako: portale, wygoda

Większość osób używających na co dzień Internetu, dokonało przynajmniej raz w życiu jakiegoś zakupu przez za pośrednictwem sieci. Dlaczego właściwie zakupy przez Internet są tak popularne? Nie da się zaprzeczyć, że zajmują one znacznie mniej czasu niż tradycyjne zakupy. Za pomocą kilku kliknięć możemy przeprowadzić cala transakcję bez wychodzenia z domu. Dzięki specjalnym portalom zakupowym można z łatwością znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę na dany produkt. Zresztą ogólnie handel internetowy cechuje się niższymi cenami niż te, do których przywykliśmy w tradycyjnych sklepach. Internet pozwala nam na kupowanie produktów praktycznie z całego świata– wystarczy tylko załogować się na jednym z międzynarodowych serwisów aukcyjnych. Dzięki temu, że w sklepach internetowych napełniamy wirtualny „koszyk”, cały czas możemy śledzić, jak duża kwotę na zakupy już wydaliśmy. Oczywiście zakupy przez Internet są całkiem bezpieczne, jeśli tylko korzystamy z zaufanych stron internetowych i decydujemy się np. na płatność za pobraniem.