Wpisy dla tagu: oferta

Czy zakupy grupowe są bezpieczne?

Publikacja treści: 09-03-2012, Otagowane jako: oferta, serwis zakupowy, kupon

O tym, ze zakupy grupowe są bardzo opłacalne, wiemy wszyscy. Jednak warto poruszyć także kwestie ich bezpieczeństwa. Co powinniśmy zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo naszego zadowoleni a z transakcji? Przede wszystkim wybrana ofertę powinniśmy obejrzeć nie tylko na stronie serwisu oferującego zakupy grupowe, ale także na stronie danego sklepu, salonu kosmetycznego, restauracji itd. W regulaminie zakupów grupowych powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zawierana jest umowa kupna oraz dowiedzieć się, jak można złożyć ewentualną reklamację. Jeśli dowiemy się wszystkiego, co istotne, można już kupić specjalny kupon, który zostanie nam przesłany na maila. Należy na pewno sprawdzić, ile czasu mamy na skorzystanie z oferty. Jeśli z jakichś powodu chcemy unieważnić nasz zakup, wystarczy tylko, że złożymy odpowiednie oświadczenie w przeciągu 10 kolejnych dni od daty zakupu. Przy takiej formie zwrotu, nie musimy bynajmniej podawać powodu naszej rezygnacji, oczywiście przysługuje nam zwrot pieniędzy.

Najlepsze serwisy

Publikacja treści: 09-03-2012, Otagowane jako: oferta, serwis zakupowy, gruper

Aby móc skorzystać z tak popularnych w dzisiejszych czasach zakupów grupowych, musimy przede wszystkim załogować się na jednym z serwisów, które pośredniczą w tego typu transakcjach. Jednym z najlepszych serwisów jest na pewno Groupon. Portal ten proponuje nam oferty z ponad 30 polskich miast, na dzień dzisiejszy ma ponad 3 mln. użytkowników. Nie dość, że na Grouponie możemy Bronic tanie zakupy, to jeszcze mamy możliwość zarobienia na dobrze skonstruowanym programie partnerskich. Serwis płaci za każdego nowego użytkownika, który zarejestruje się z naszego polecenia. Bardzo podobna jest oferta Gruperu, z tym, że tym razem do wyboru mamy oferty z a 50 miast. Dzięki temu użytkownicy Grupera mogą skorzystać z ofert także w mniejszych miastach naszego kraju. Trzecim co do wielkości serwisem grupowych zakupów jest MyDeal. Portal wyróżnia się wyjątkowo przyjaznym podejściem do klientów, łatwym kontaktem z administracją. MyDeal oferuje także sporo produktów typowo męskich, czym różni się od obu wcześniej wymienionych serwisów.

Wady zakupów grupowych

Publikacja treści: 09-03-2012, Otagowane jako: oferta, kupiec, usługi

Moda na zakupy grupowe sprawia, że samo ciśnie się na usta pytanie, czy faktycznie nie mają one żadnych wad. Niestety nie zawsze wyjątkowo tanie usługi kupowane grupowo cechują się odpowiednio dobra obsługą. Niektórzy klienci są zawiedzeni także faktem, ze na decyzję co do zakupy zwykle ma sie około 24 godzin, zanim zostaną wyprzedane wszystkie oferty. Nie jest to zbyt przyjemne, gdy w grę wchodzi perspektywa wydania większej sumy pieniędzy np. na jakiś wyjazd we dwoje. Wiele osób jest niezadowolonych także z tego, jak rozwiązuje się kwestie ilości chętnych - z jednej strony mamy ograniczoną liczbę ofert , drugiej natomiast oferencie nie starają się pozyskać nowych klientów, gdy za mało osób zgłosiło się do danej oferty, by mogła ona zostać zrealizowana. Problemem jest czasami także rezygnacja z zakupionego przedmiotu czy usługi – naturalnie przysługuje nam w takiej sytuacji zwrot pieniędzy. Jednak niestety zdarza się, że musimy czekać na niego aż 30 dni, warto zatem dokładnie czytać regulaminy grupowych akcji promocyjnych.

Historia zakupów grupowych

Publikacja treści: 11-03-2012, Otagowane jako: oferta, kupiec, gruper

Zakupy grupowe, choć nie w wersji online, mają całkiem długą tradycję. Od dawna bowiem w przypadku zamawiania większej ilości towarów można było liczyć na wyraźny rabat. Obecnie jednak zakupy grupowe funkcjonują przede wszystkim w Internecie, gdzie łatwiej można znaleźć odpowiednio duża ilość kupców. Pierwszy zorganizowany portal oferujący możliwość zniżkowych zakupów grupowych powstała w Stanach Zjednoczonych w roku 2008 – chodzi o znany Goupon. Idea zyskownych zakupów szybko okazała się być strzałem w dziesiątkę, co spowodowało, że zaczęto tworzyć inne portale tego typu. Również w naszym kraju powstały podobne serwisy, można tutaj wymienić choćby Grupon, Gruper, MyDeal i inne. Jak wynika ze statystyk w naszym kraju póki co mniej więcej 25 % internautów zdążyło już zrobić zakupy grupowe. Dotychczas ta forma zakupów cieszyła się największą popularnością wśród osób w przedziale wiekowych 15-35 lat, jednak powoli także starsi użytkownicy Internetu zaczynają korzystać z oferowanych możliwości.