Wpisy dla tagu: materiały

Jak kupować bilet na samolot?

Publikacja treści: 14-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, materiały

W dzisiejszych czasach rzadko decydujemy się na żmudną podróż autokarem czy pociągiem, jeśli nawet na drugi kraniec świata możemy dostać się samolotem – jest to znacznie wygodniejszy i szybszy sposób podróżowania. Problemem jest zwykle fakt, że bilety na samolot są bardzo drogie. Jednak są sposoby, by i na nich efektywnie zaoszczędzić. Kluczową sprawą jest termin zakupu biletu. Często jest tak, ze im wcześniej go zarezerwujemy, tym mniej za niego zapłacimy. Dlatego też, gdy tylko będziemy znać termin naszej podróży, warto przejrzeć oferty linii lotniczych. Jeśli jest taka możliwość warto wybrać podróż w czasie tak zwanego low season dla linii lotniczych – chodzi o czas, kiedy mnie klientów korzysta z przelotów. Dobrym pomysłem na oszczędność jest także wykupienie od razu biletu powrotnego – wychodzi taniej niż wtedy, gdy kupujemy osobno bilety w obie strony. Warto jeszcze dodać, że niektóre linie lotnicze cenę biletów uzależniają też od tego, jak długi będzie nasz pobyt w danym kraju. W takim przypadku warto czasami wydłużyć lub skrócić pobyt, jeśli w praktyce będzie to oznaczać znaczne oszczędności.

Jak kupować biżuterię ślubną?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, materiały

Biżuteria ślubna to doskonałe uzupełnienie stroju panny młodej, przysłowiowa kropka nad i. Zatem wszelkiego rodzaju kolczyki, bransolety czy naszyjniki należy kupować odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że biżuterię ślubną klupujemy dopiero wtedy, gdy wiemy już, jaką suknię ślubną będzie mieć na sobie. W ten sposób można idealnie dopasować dodatki. Przede wszystkim musimy się zdecydować na kruszeć wybranej przez nas biżuterii– najlepiej dopasować ją do obrączki. Kolejną kwestią są gabaryty wybranych ozdób. Kobiety filigranowe dobrze będą wyglądać w delikatnych ozdobach. Natomiast panie mocniej zbudowane powinny raczej zdecydować się na ozdoby bardziej dobitne – interesujące mogą okazać się proste formy wykorzystujące geometryczne kształty. Kolejną sprawą, która musimy wziąć pod uwagę jest kolor ewentualnych kamieni w biżuterii ślubnej. Białe brylanty są oczywiście najbardziej uniwersalne, jeśli jednak nasza suknia ślubna nie jest biała, można pokusić się także o nieco bardziej ekstrawagancka biżuterię.

Jak kupić buty?

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, płatność, materiały

Zakup butów zwykle nastręcza sporo trudności – trzeba wybrać nie tylko odpowiedni model, ale i rozmiar. Poza tym konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał danego obu siwa oraz sposoby jego pielęgnacji. Na początek powinniśmy określić, jakiego typu obuwie jest nam potrzebne. Wiadomo przecież, ze do innego sklepu udamy się, gdy potrzebujemy butów do biegania a od innego, gdy zamierzamy kupić eleganckie pantofle. Jedno jest pewne, buty to taka część garderoby, na którą nie powinniśmy żałować pieniędzy. Należy postawić na najlepsze materiały - ciągle jeszcze zaleca się noszenie butów skórzanych. Kupując buty, konieczne jest ich przymierzenie. Choćby z tego względu nie zaleca się kupowania butów przez Internet. Podstawą nie jest tutaj podany rozmiar, a długość wkładki wewnętrznej buta – powinna ona być o jakiej 0,5 cm dłuższa nic nasza stopa. Ponieważ buty wystawione są na działanie różnych warunków atmosferycznych, warto od razu zakupić środki do ich pielęgnacji. Zwykle są one dostępne w sklepach obuwniczych.

Manipulacje w hipermarketach

Publikacja treści: 28-03-2012, Otagowane jako: hipermarket, strategia marketingowa, materiały

Chyba wszyscy co jakiś czas robimy zakupy w hipermarketach – zwykle cenimy sobie różnorodny asortyment i niższe ceny w tych sklepach. Ale czy wiemy także, że bardzo często w sklepach tego typu stajemy się ofiar wyrafinowanej manipulacji? W nowoczesnych hipermarketach strategia sprzedaży jest wypadkowa badań psychologicznych i strategii marketingowych. Aby towar lepiej się sprzedawał stosuje się specjalna kolorystykę wystroju wnętrz, puszcza się także określony rodzaj muzyki, który ma zachęcić do robienia zakupów. Jak wynika z ankiet, techniki manipulacyjne hipermarketów naprawdę przynoszą efekty. Mniej więcej 53% wszystkich kupionych produktów zakupujemy pod wpływem impulsu, nie planując tego wcześniej. Zazwyczaj tylko 30% zakupionych przez nas artykułów należy do produktów, które planowaliśmy kupić już wcześniej. Jak się okazuje, manipulacja klientami pozwala hipermarketom na zwiększenie swoich obrotów nawet o 300%, co, rzecz jasna, przekłada się na niebotyczne kwoty pieniężne.
hologram na legitymację studencką myjki fryzjerskie z masażem