Wpisy dla tagu: interesujący

Dyskont

Publikacja treści: 26-03-2012, Otagowane jako: obiekt handlowy, interesujący, produkt

O dyskontach cenowych słyszy się często w kontekście oszczędności na zakupach. Tego typu sklepy faktycznie oferują nam ceny znacznie niższe niż w supermarketach czy na targowiskach. Z tego też względu są one bardzo często odwiedzane przez przeciętnych klientów sklepów spożywczych. Czym jeszcze można wyjaśnić popularność dyskontów? Dyskonty bardzo często stosują bardzo zdecydowaną politykę reklamową – na pewno każdy z nad słyszał np. o akcji „codziennie niskie ceny”, która jest reklamą sieci Biedronka. To kolejny rozpoznawalny sposób działania dyskontów - sklepy te w reklamach podkreślają w pierwszej kolejności właśnie niskie ceny. Cecha dość charakterystyczną dla sklepów dyskontowych jest wysoki stopień rotacjo produktów. Dzieje się tak ze względu ograniczonej ilości produktów danego typu. Przeważnie w dyskontach nie wypakowuje się towarów na półki – są one sprzedawane wprost z większych zbiorczych opakowań, czasami nawet wprost z palet transportowych. Wszystkie te kroki pozwalają na dodatkowe obniżenie marży na sprzedawane produkty.

Jarmark

Publikacja treści: 27-03-2012, Otagowane jako: obiekt handlowy, interesujący, produkt

Jarmark to teraz tak naprawdę raczej ciekawostka niż obiekt handlowy traktowany jako miejsce codziennych zakupów. Trzeba jednak przyznać, że organizowane cyklicznie jarmarki nadal cieszą się wielkim zainteresowaniem. Być może przyczyną jest fakt, że często oferują nam one produkty lepszej jakości niż te, które możemy dostać w dyskontach. Dotyczy to zwłaszcza świeżych produktów spożywczych takich jak np. owoce czy warzywa. Oczywiście sprzedaż towarów na targu, choć wydaje się być dość spontaniczna, także podlega przepisom prawa handlowego. Obecnie targowiska możemy spotkać zarówno na placach jak i w miejscach zadaszonych. Ta druga opcja jest dość często większym miastach, gdzie pojedyncze „stragany” to po prostu małe sklepiki na zadaszonym, eleganckim targowisku. Robiąc zakupy na targowiskach mamy najczęściej możliwość negocjacji ceny, co wiele osób bardzo sobie ceni. Swego rodzaju targowiskami są także giełdy towarowe. W tym przypadku jednak targowanie się jest już ograniczone regulaminem.

Galeria handlowa

Publikacja treści: 27-03-2012, Otagowane jako: sklep, interesujący, artykuły

Galerie handlowe od jakiegoś czasu stały się elementem krajobrazów największych polskich miast. W niektórych z nich możemy z powodzeniem zrobić zakupy w kilku różnych centrach handlowych. Galerie są szczególnie lubiane przez młodsza część społeczeństwa, która chętnie przejmuje zagraniczną modę na robienie zakupów na jednym obiekcie. Galerie handlowe to obiekty o dużej powierzchni, które przeznaczone są na sklepy detaliczne o różnym asortymencie. Najczęściej sama galeria ma jedna zbiorcza nazwę, która identyfikują obiekty (np. wrocławskie „Galeria dominikańska” czy „Magnolia”), oczywiście wszystkie sklepy na jej terenie działają pod szyldem własnej marki. Ze względu na swoje gabaryty galerie handlowe są zwykle budowane na peryferiach miasta, jest to związane z koniecznością zapewnienia łatwego dojazdu klientów, którzy nie mieszkają w samym mieście. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że galeria handlowa musi oferować klientom określoną ilość miejsc parkingowych, aby osoby robiące zakupy mogły cieszyć się pełnym komfortem.

Dom handlowy

Publikacja treści: 28-03-2012, Otagowane jako: sklep, interesujący, artykuły

Obecnie, kiedy w każdym większym mieście znajduje się już przynajmmniej jednak galeria handlowa, domy handlowe, określane też mianem domów towarowych nie są już tak cenione jak niegdyś. Jednak niektóre z nich nadal jakoś utrzymują swoją pozycje dzięki wysokiej jakości towarom, które najczęściej proponują. Domu towarowe od samego początku przeznaczone były do sprzedaży wielobranżowej, jednakże pod jednym szyldem. Pierwsze sklepy tego typu powstawały już w XIX wieku. W tamtych czasach wielokondygnacyjne budynki handlowe stawały się najczęściej początkiem utworzenia ścisłego centrum miasta. Niektóre domy handlowe, zwłaszcza te największe, są znane na całym świecie. Można tutaj wymienić berliński KaDeWe lub londyńskiego Harrodsa. Również Polsce domy handlowe były swego czasu bardzo popularne, obecnie jednak zdają się należeć już do przeszłości, gdyż chętniej korzystamy z galerii handlowych. Najbardziej znane polskie dom y towarowe to: Galeria Centrum, Smyk, Wars Sawa, Junior itd.