Wpisy dla tagu: gruper

Statystyki dotyczące zakupów grupowych

Publikacja treści: 08-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, gruper, zniżki

Dość często słyszy się twierdzenia o tym, ze zakupy grupowe są bardzo korzystne i w dodatku popularne. Czy tak jest w istocie? Co mówią statystyki? Z przeprowadzonych niedawno badan jednoznacznie wynika, że każdego miesiąca mniej więcej 3,2 mln użytkowników odwiedza różne serwisy oferujące nam zakupy grupowe. Ciągle najpopularniejszy jest Groupon – ma on ponad 2,5 mln użytkowników, z kolei na Gruperze zalogowanych jest obecnie 800 tys., osób. Trzeci co do popularności serwis tego typu to My Deal – 250 tys. użytkowników. Oczywiście jeszcze nie wszyscy użytkownicy portalów dokonali jakiegoś zakupu, jak wynika z przedstawionego raportu, ma to za sobą mniej więcej 42% użytkowników serwisów. Najczęściej robią zakupy zalogowani na Gouponie – stanowią on Az 20% ogółu. Niedaleko w tyle zostają użytkownicy Grupera 0 15%. Najczęściej wybierane są zniżki do lokali gastronomicznych, popularne są także zabiegi Spa, wizyty w salonach fryzjerskich oraz wyjazdy turystyczne i zabiegi o charakterze kosmetycznym.

Najlepsze serwisy

Publikacja treści: 09-03-2012, Otagowane jako: oferta, serwis zakupowy, gruper

Aby móc skorzystać z tak popularnych w dzisiejszych czasach zakupów grupowych, musimy przede wszystkim załogować się na jednym z serwisów, które pośredniczą w tego typu transakcjach. Jednym z najlepszych serwisów jest na pewno Groupon. Portal ten proponuje nam oferty z ponad 30 polskich miast, na dzień dzisiejszy ma ponad 3 mln. użytkowników. Nie dość, że na Grouponie możemy Bronic tanie zakupy, to jeszcze mamy możliwość zarobienia na dobrze skonstruowanym programie partnerskich. Serwis płaci za każdego nowego użytkownika, który zarejestruje się z naszego polecenia. Bardzo podobna jest oferta Gruperu, z tym, że tym razem do wyboru mamy oferty z a 50 miast. Dzięki temu użytkownicy Grupera mogą skorzystać z ofert także w mniejszych miastach naszego kraju. Trzecim co do wielkości serwisem grupowych zakupów jest MyDeal. Portal wyróżnia się wyjątkowo przyjaznym podejściem do klientów, łatwym kontaktem z administracją. MyDeal oferuje także sporo produktów typowo męskich, czym różni się od obu wcześniej wymienionych serwisów.

Historia zakupów grupowych

Publikacja treści: 11-03-2012, Otagowane jako: oferta, kupiec, gruper

Zakupy grupowe, choć nie w wersji online, mają całkiem długą tradycję. Od dawna bowiem w przypadku zamawiania większej ilości towarów można było liczyć na wyraźny rabat. Obecnie jednak zakupy grupowe funkcjonują przede wszystkim w Internecie, gdzie łatwiej można znaleźć odpowiednio duża ilość kupców. Pierwszy zorganizowany portal oferujący możliwość zniżkowych zakupów grupowych powstała w Stanach Zjednoczonych w roku 2008 – chodzi o znany Goupon. Idea zyskownych zakupów szybko okazała się być strzałem w dziesiątkę, co spowodowało, że zaczęto tworzyć inne portale tego typu. Również w naszym kraju powstały podobne serwisy, można tutaj wymienić choćby Grupon, Gruper, MyDeal i inne. Jak wynika ze statystyk w naszym kraju póki co mniej więcej 25 % internautów zdążyło już zrobić zakupy grupowe. Dotychczas ta forma zakupów cieszyła się największą popularnością wśród osób w przedziale wiekowych 15-35 lat, jednak powoli także starsi użytkownicy Internetu zaczynają korzystać z oferowanych możliwości.