Tesco

Publikacja treści: 05-04-2012, Otagowane jako: sieci handlowe, supermarke, hipermarket

Jedną z najpopularniejszych sieci handlowych w naszym kraju są obecnie sklepy marki Tesco, które oferują nam zakupy zarówno w supermarketach jak i rozbudowanych hipermarketach. Tesco to siec brytyjska z długą tradycja – pierwszy sklep powstał już w roku 1929. Również w naszym kraju mamy do wyboru sporo punktów Tesco – obecnie jest ich już ponad 400. Tesco to sieć, w obrębie której znajdziemy nie tylko duże hipermarkety, ale także supermarkety, czy nawet całkiem niewielkie sklepy samoobsługowe. W każdym razie warto dodać, że choć początkowo sieć oferowała tylko produkty spożywcze, szybko jej asortyment znacznie się rozszerzył. Obecnie Tesco sprzedaje także kosmetyki, sprzęt elektroniczny, odzież (znana Marak F&F) , a nawet samochody i części do nich. Lojalni klienci Tesco mogą także korzystać z programu Clubcard, w którym zbiera się punkty za każde zrobione zakupy. Owocuje to otrzymaniem 4 razy do roku jakiegoś bonu pieniężnego do Tesco lub możliwością korzystania z upustu na najczęściej przez nas wybierane w Tesco produkty.

Real

Publikacja treści: 07-04-2012, Otagowane jako: sieci handlowe, hipermarket, marka

Real to hipermarkety o proponujące nam zarówno produkty spożywcze jak i przemysłowe, sieć pochodzi z Niemiec, jednak obecnie sklepy te możemy spotkać w wielu państwach europejskich. W Polsce zakupy w hipermarketach Real możemy bez problemu robić już od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku. Pierwszy sklep wybudowany został w roku 1996 w Szczecinie. Obecnie w Polsce mamy już 54 hipermarkety sieci Real. Nie ma nic dziwnego w tym, że marka ta jest tak popularna. Musimy pamiętać o tym, że niejednokrotnie w Realu możemy kupić produkty wysokiej jakości, które reprezentują markę stworzoną specjalnie na potrzeby sieci Real. Można tutaj wymienić w pierwszej kolejności produkty sygnowane nazwami: Watson, Alaska i TIP. Ta ostatnia nazwa jest na pewno najbardziej znana nam wszystkim. Produkty TIP (Tanio o pewni) to żywność i kosmetyki dobrej jakości i w przystępnej cenie. Wspomniana natomiast Alaska to seria wyprodukowanych specjalnie dla Real produktów AGDS, z kolei Watson to nazwa wysokiej klasy sprzętu RTV.

Auchan

Publikacja treści: 07-04-2012, Otagowane jako: sieci handlowe, hipermarket, marka

Auchan to jedna z bardziej rozpoznawalnych francuskich sieci handlowych w Europie. Obecnie sklepy Auchan mamy także w Polsce. Zwykle hipermarkety Auchan budowane są na terenach wiejskich lub podmiejskich tuż obok wielkich miast – tak było też z pierwszym sklepem Auchan wybudowanym w 1996 w piasecznie niedaleko Warszawy. Od samego początku Auchan starał się zjednać sobie klientów poprzez nowatorskie systemy promocyjne. Przykładem takich działań mogą być karty kredytowe Auchan, które to wydawane są już od 2001 roku. Wielu stałych klientów bardzo ceni sobie to udogodnienie. Od roku 2006 klienci sklepów mogą zdecydować się także na kartę Visa Auchan. Formą promocji sklepu jest także nowatorski program lojalności pod wiele mówiącą nazwą „Skarbonka”, który działa już od 2003 roku. Obecnie w naszym kraju znajdują się aż 22 hipermarkety Auchan, zwykle wokół nich tworzone są swego rodzaju nowoczesne centra handlowe (tzw. galerie), co dodatkowo przyciąga jeszcze klientów z danego miasta i okolicy.

Castorama

Publikacja treści: 07-04-2012, Otagowane jako: sieci handlowe, supermarket, hipermarket

Castorama to siec francuskich supermarketów i hipermarketów oferujących towary przydatne do budowy domu lub do jego aranżacji. Obecnie sklepy tej sieci są bardzo popularne także w naszym kraju. To największa sieć handlowa tego typu w naszym kraju – obecnie mamy aż 53 sklepy pod szyldem Castorama. Pierwszy sklep powstał we Francji w roku 1969, w naszym kraju natomiast w 1994. Obecnie w Europie i Azji znajduje się łącznie ponad 800 sklepów francuskiej marki. Castorama to sklep o wyjątkowych tradycjach. Tym, co wyróżnia te sieć na Tel innych supermarketów, jest brak promocji. Zamiast tego jednak niskie ceny utrzymywane są konsekwentnie przez cały rok. Co więcej, jeśli w ciągu 15 dni od zakupu danego produktu, znajdziemy w innym sklepie taki sam, ale za to w niższej cenie, możemy być pewni, że Castorama zwróci nam różnicę. Sklep rozdaje klientom także specjalne karty porad, dzięki czemu wykorzystanie zakupionych narzędzi nie będzie dla nas zbyt trudne. Organizowane są także rozmaite pokazy instruktażowe

[1] 2     następna