Wpisy oznaczone datą: 23-03-2012

Jak szukać okazji w sklepach?

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, płatność, termn spożycia

Wiadomo, że zawsze chcemy robić zakupy tak tanio, jak to tylko możliwe. Choćby z tego powodu warto zastanowić się nad kwestią efektywnego szukania w sklepach okazji, wyprzedaży i korzystnych promocji. Co wspomnianych wyprzedaży, to w sklepach sieciowych są one organizowane zwykle latem i zimą. Jednak nie powinniśmy bezkrytycznie kupować wszystkiego, co wpadnie nam w oko – bywa, ze po wyprzedaży okazuje się, iż nasza szafa jest przepełniona niebyt nam potrzebnymi ubraniami, które kupiliśmy tylko ze względu na ich cenę. Dobrym pomysłem jest na pewno skorzystanie z oferty outletów – to tutaj trafiają ubrania dobrych marek pochodzące z nadwyżek produkcyjnych. Przeważnie ich ceny są przynajmniej o 50% tańsze niż w zwykłych sklepach. Tańsze zakupy można zrobić także, korzystając z ofert likwidowanych właśnie sklepów. Choć akurat takie okazje nie zdarzają się zbyt często. Ostatecznie pozostaje nam jeszcze Internet – czasami w sklepach internetowych możemy znaleźć bardzo interesujące promocje na wybrane produkty.

Jak kupić buty?

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, płatność, materiały

Zakup butów zwykle nastręcza sporo trudności – trzeba wybrać nie tylko odpowiedni model, ale i rozmiar. Poza tym konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał danego obu siwa oraz sposoby jego pielęgnacji. Na początek powinniśmy określić, jakiego typu obuwie jest nam potrzebne. Wiadomo przecież, ze do innego sklepu udamy się, gdy potrzebujemy butów do biegania a od innego, gdy zamierzamy kupić eleganckie pantofle. Jedno jest pewne, buty to taka część garderoby, na którą nie powinniśmy żałować pieniędzy. Należy postawić na najlepsze materiały - ciągle jeszcze zaleca się noszenie butów skórzanych. Kupując buty, konieczne jest ich przymierzenie. Choćby z tego względu nie zaleca się kupowania butów przez Internet. Podstawą nie jest tutaj podany rozmiar, a długość wkładki wewnętrznej buta – powinna ona być o jakiej 0,5 cm dłuższa nic nasza stopa. Ponieważ buty wystawione są na działanie różnych warunków atmosferycznych, warto od razu zakupić środki do ich pielęgnacji. Zwykle są one dostępne w sklepach obuwniczych.

Hipermarkety

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: obiekt handlowy, sklep, artykuły

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów handlowych są hipermarkety. Tego typu sklepy o bardzo dużej powierzchni znajdują się zwykle na obrzeżach większych miast. Ze względu na ich gabaryty możliwe jest zorganizowanie w ich stoisk z najróżniejszymi produktami. W efekcie oznacza to, że odwiedzenie hipermarketu daje nam możliwość zrobienia bardzo kompleksowych zakupów – możemy kupić tutaj zarówno artykuły spożywcze jak i sprzęt RTV czy odzież i obuwie. To tłumaczy, dlaczego hipermarkety są tak popularne w naszym kraju. Jeśli mielibyśmy określić, czym różni się hipermarket od supermarketu, to najczęściej przyznaje się, że hipermarketem jest sklep, którego powierzchnia przekracza 2 500 m2. Ponadto parking wokół takiego obiektu miss posiadać minimum 1000 miejsc. Pierwszy hipermarket na Swifcie powstał w roku 1963 we Francji, był to sklep znanej sieci Carefour. Obecnie także w naszym kraju znajdziemy wiele hipermarketów. Poza wspomnianym Carefourem możemy zorbie zakupy w sklepach Tesco, Kaufland, Real czy Auchan.