Wpisy oznaczone datą: 17-03-2012

Jak kupować biżuterię ślubną?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, materiały

Biżuteria ślubna to doskonałe uzupełnienie stroju panny młodej, przysłowiowa kropka nad i. Zatem wszelkiego rodzaju kolczyki, bransolety czy naszyjniki należy kupować odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że biżuterię ślubną klupujemy dopiero wtedy, gdy wiemy już, jaką suknię ślubną będzie mieć na sobie. W ten sposób można idealnie dopasować dodatki. Przede wszystkim musimy się zdecydować na kruszeć wybranej przez nas biżuterii– najlepiej dopasować ją do obrączki. Kolejną kwestią są gabaryty wybranych ozdób. Kobiety filigranowe dobrze będą wyglądać w delikatnych ozdobach. Natomiast panie mocniej zbudowane powinny raczej zdecydować się na ozdoby bardziej dobitne – interesujące mogą okazać się proste formy wykorzystujące geometryczne kształty. Kolejną sprawą, która musimy wziąć pod uwagę jest kolor ewentualnych kamieni w biżuterii ślubnej. Białe brylanty są oczywiście najbardziej uniwersalne, jeśli jednak nasza suknia ślubna nie jest biała, można pokusić się także o nieco bardziej ekstrawagancka biżuterię.

Jak kupować biustonosz?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, klient, płatność

Biustonosz to jedna z najważniejszych części damskiej garderoby. Dlatego też należy go kupować odpowiednim miejscu, przy uwzględnieniu zasad wyboru biustonoszy. Na pewno nie powinnyśmy kupować biustonoszy nieznanej marki – są one wprawdzie znacznie tańsze (czasami kosztują nawet zaledwie kilkanaście złotych), jednak na pewno nie są odpowiednio wyprofilowane. Przede wszystkim konieczne jest określenie odpowiedniego rozmiaru. W tym celu należy podąć ekspedientce obwód pod biustem oraz na jego środku. To powinno pozwolić na dopasowanie odpowiedniego modelu. Bezwzględnie konieczne jest przymierzenie biustonosza – bp nawet, jeśli rozmiar będzie dobry, może się okazać, że konkretny fason niezbyt dobrze do nas pasuje. Warto jeszcze pamiętać, że biustonosz powinien pasować do naszego stroju – musi on pozostawać zakryty. Kupując biustonosz w renomowanym sklepie, powinnyśmy upewnić się także co do ewentualnego zwrotu lub reklamacji. Zwykle przebiegają one na ogólnych zasadach.

Jak kupować zabawki dla dzieci?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, klient, płatność

Dzieci, kiedy tylko znajda się w sklepie, zwykle domagają się zakupu jakiejś zabawki. Na pewno żądaniom tym nie należy ulegać bezkrytycznie. Nie wszystkie zabawki dla dzieci wykonane są z odpowiedniej wielkości części oraz ze zdrowych hipoalergicznych materiałów – takich przedmiotów lepiej nie kupować naszym pociechom. Zabawki powinny być odpowiednie do wieku dziecka - np. kupowanie dwuletniej dziewczynce lalek z kompletem ubranek nie jest zbyt mądre. Na pewno nie wolno przesadzać z zakupem zabawek – dziecko powinno mieć świadomość, że nie każde wyjście na zakupy skończy się kupieniem dla niego prezentu. Dobrze byłoby kupić dziecku zabawki na tyle uniwersalne, żeby stymulowały one nasza pociechę nie tylko do zabawy, ale i do gier i bardziej zaawansowanych zabaw. Dlatego też warto pytać w sklepach z zabawkami o zabawki o charakterze edukacyjnym – są one najlepszym rozwiązaniem dla malucha, co prawda ich koszt jest dość wysoki, jednak nie da się zaprzeczyć, że będzie to naprawdę dobry zakup.