Jak oszczędzać podczas zakupów?

Publikacja treści: 12-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, termn spożycia

Często narzekamy na to, ze coraz więcej pieniędzy wydajemy na zakupy. Prawda jest jednak tak, że często jest to nasza wina. Jak można taniej robić zakupy? Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni sklep. W przypadku mniejszych zakupów warto udać się do najbliższego sklepu osiedlowego – nie będziemy musieli tracąc pieniędzy na paliwo. Większe zakupy lepiej robić w supermarkecie lub dyskoncie. Przed pójściem do sklepu powinniśmy jednak sporządzić szczegółowa listę potrzebnych artykułów i dokładnie się jej trzymać. Nie warto ulegać promocjami lub tzw. produktom impulsywnym, które zwykle znajdziemy przy kasie w supermarkecie. Jeśli chodzi i produkty spożywcze, to na pewno nie ma sensu od razu kupować zbyt dużo jedzenie – nie zawsze da się je odpowiednio przechować, a wiec ostatecznie wyrzucimy nasze zakupy. Warto pamiętać także o tym, że w przypadku promocji typu „2 w cenie 1” nie zawsze podawana akr urata cena jednostkowa danego artykułu faktycznie była przed promocją aż tak wysoka, jak nas informują.

Jak zaoszczędzić na zakupie ubrań?

Publikacja treści: 14-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, przedmioty

Kupując ubrania, często narzekamy na ich zbyt wysokie ceny. Jest jednak kilka sposobów na to, by kupować je choć trochę taniej. Przede wszystkim najlepiej postawić na bezpieczną klasykę – dzięki temu nie będzie trzeba bazowych części garderoby wymieniać co sezon. Po sporządzeniu listy potrzebnych ubrań warto odwiedzić przynajmniej kilka sklepów – dzięki temu porównamy ceny. A przecież wszyscy wiemy, że zdarza się tak, iż te same modele bluzek czy spodni mają różne ceny w różnych sklepach. Warto teraz zastanowić się, gdzie powinnyśmy robić zakupy odzieżowe, gdy nie ma mamy zbyt wiele pieniędzy. Okazuje się, że lepiej wybrać sklep oferujący sprawdzona jakość niż targowisko. Dzięki temu mamy pewność, że jakość zakupionych przez nas ubrań nie pozostawi nic do życzenia i że będą nam one służyć odpowiednio długo. Pewnym wyjściem jest także kupowanie ubrań sprawdzonych marek przez Internet – zwykle mimo konieczności uiszczenia opłat pocztowych cały zakup wychodzi i tak taniej niż w tradycyjnym sklepie.

Jak kupować bilet na samolot?

Publikacja treści: 14-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, materiały

W dzisiejszych czasach rzadko decydujemy się na żmudną podróż autokarem czy pociągiem, jeśli nawet na drugi kraniec świata możemy dostać się samolotem – jest to znacznie wygodniejszy i szybszy sposób podróżowania. Problemem jest zwykle fakt, że bilety na samolot są bardzo drogie. Jednak są sposoby, by i na nich efektywnie zaoszczędzić. Kluczową sprawą jest termin zakupu biletu. Często jest tak, ze im wcześniej go zarezerwujemy, tym mniej za niego zapłacimy. Dlatego też, gdy tylko będziemy znać termin naszej podróży, warto przejrzeć oferty linii lotniczych. Jeśli jest taka możliwość warto wybrać podróż w czasie tak zwanego low season dla linii lotniczych – chodzi o czas, kiedy mnie klientów korzysta z przelotów. Dobrym pomysłem na oszczędność jest także wykupienie od razu biletu powrotnego – wychodzi taniej niż wtedy, gdy kupujemy osobno bilety w obie strony. Warto jeszcze dodać, że niektóre linie lotnicze cenę biletów uzależniają też od tego, jak długi będzie nasz pobyt w danym kraju. W takim przypadku warto czasami wydłużyć lub skrócić pobyt, jeśli w praktyce będzie to oznaczać znaczne oszczędności.

Jak kupować biżuterię ślubną?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: porady, cena, materiały

Biżuteria ślubna to doskonałe uzupełnienie stroju panny młodej, przysłowiowa kropka nad i. Zatem wszelkiego rodzaju kolczyki, bransolety czy naszyjniki należy kupować odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że biżuterię ślubną klupujemy dopiero wtedy, gdy wiemy już, jaką suknię ślubną będzie mieć na sobie. W ten sposób można idealnie dopasować dodatki. Przede wszystkim musimy się zdecydować na kruszeć wybranej przez nas biżuterii– najlepiej dopasować ją do obrączki. Kolejną kwestią są gabaryty wybranych ozdób. Kobiety filigranowe dobrze będą wyglądać w delikatnych ozdobach. Natomiast panie mocniej zbudowane powinny raczej zdecydować się na ozdoby bardziej dobitne – interesujące mogą okazać się proste formy wykorzystujące geometryczne kształty. Kolejną sprawą, która musimy wziąć pod uwagę jest kolor ewentualnych kamieni w biżuterii ślubnej. Białe brylanty są oczywiście najbardziej uniwersalne, jeśli jednak nasza suknia ślubna nie jest biała, można pokusić się także o nieco bardziej ekstrawagancka biżuterię.

[1] 2 3     następna