Jak kupić używany samochód?

Publikacja treści: 22-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, klient, przedmioty

Osoby myślące o zakupie samochodu zwykle decydują się na jakiś używany egzemplarz – powód jest prosty – samochody używane są po prostu znacznie tańsze. Jednak należy pamiętać, że przy zakupie powinniśmy zachować szczególna ostrożność. Przede wszystkim powinniśmy wybierać spośród ofert komisu, który cieszy się dobra opinią wśród klientów. Jeszcze, zanim zaczniemy oglądać konkretne modele, powinniśmy określić, jaki typ samochodu, jaka marka, przebieg oraz zużycie paliwa by nas interesowały. Dzięki temu od razu będziemy mogli wybierać tylko spośród tych ofert, które ewentualnie mogłoby nas zainteresować. Co to kwestii technicznych, warto poprosić o pomoc mechanika – tego typu konsultacje przy zakupie auta nie należą do rzadkości i nie kosztują zbyt wiele. Samodzielnie natomiast musimy zadbać o dokładne sprawdzenie wszystkich papierów samochodu – również umowę kupna warto dokładnie przeanalizować. Oczywiście, zanim ja podpiszemy, powinniśmy skorzystać z możliwości odbycia jazdy próbnej danym samochodem.

Jak robić zakupy świąteczne?

Publikacja treści: 22-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, klient, termn spożycia

Okres przedświąteczny to czas, kiedy bardzo często robimy zakupy – kupujemy przede wszystkim różne przysmaki oraz prezenty. Dla wielu osób czas ten jest wyjątkowo stresujący. Jak można ułatwić sobie nieco robienie zakupów świątecznych? Na pewno nie wolno zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę – wtedy kolejki i przy kasach i tłok na parkingach skutecznie odbierze nam wszelka przyjemność zrobienia zakupów. Jeśli to tylko możliwe, przynajmniej części produktów należy kupić wcześniej. W okresie przedświątecznym należy podchodzić sceptycznie do wszystkich promocji, które spotkamy w hipermarketach. Bezwzględnie należy trzymać się listy zakupów, by nie ulec stosowanym przez hipermarkety strategiom marketingowym. Przy zakupach spożywczych powinniśmy sprawdzać, jak wygląda sprawa ich terminu przydatności do spożycia. Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że częste promocje spożywcze typu „2 w cenie 1” dotyczą właśnie tych produktów, które już niedługo będą przeterminowane.

Jak szukać okazji w sklepach?

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, płatność, termn spożycia

Wiadomo, że zawsze chcemy robić zakupy tak tanio, jak to tylko możliwe. Choćby z tego powodu warto zastanowić się nad kwestią efektywnego szukania w sklepach okazji, wyprzedaży i korzystnych promocji. Co wspomnianych wyprzedaży, to w sklepach sieciowych są one organizowane zwykle latem i zimą. Jednak nie powinniśmy bezkrytycznie kupować wszystkiego, co wpadnie nam w oko – bywa, ze po wyprzedaży okazuje się, iż nasza szafa jest przepełniona niebyt nam potrzebnymi ubraniami, które kupiliśmy tylko ze względu na ich cenę. Dobrym pomysłem jest na pewno skorzystanie z oferty outletów – to tutaj trafiają ubrania dobrych marek pochodzące z nadwyżek produkcyjnych. Przeważnie ich ceny są przynajmniej o 50% tańsze niż w zwykłych sklepach. Tańsze zakupy można zrobić także, korzystając z ofert likwidowanych właśnie sklepów. Choć akurat takie okazje nie zdarzają się zbyt często. Ostatecznie pozostaje nam jeszcze Internet – czasami w sklepach internetowych możemy znaleźć bardzo interesujące promocje na wybrane produkty.

Jak kupić buty?

Publikacja treści: 23-03-2012, Otagowane jako: porady zakupowe, płatność, materiały

Zakup butów zwykle nastręcza sporo trudności – trzeba wybrać nie tylko odpowiedni model, ale i rozmiar. Poza tym konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał danego obu siwa oraz sposoby jego pielęgnacji. Na początek powinniśmy określić, jakiego typu obuwie jest nam potrzebne. Wiadomo przecież, ze do innego sklepu udamy się, gdy potrzebujemy butów do biegania a od innego, gdy zamierzamy kupić eleganckie pantofle. Jedno jest pewne, buty to taka część garderoby, na którą nie powinniśmy żałować pieniędzy. Należy postawić na najlepsze materiały - ciągle jeszcze zaleca się noszenie butów skórzanych. Kupując buty, konieczne jest ich przymierzenie. Choćby z tego względu nie zaleca się kupowania butów przez Internet. Podstawą nie jest tutaj podany rozmiar, a długość wkładki wewnętrznej buta – powinna ona być o jakiej 0,5 cm dłuższa nic nasza stopa. Ponieważ buty wystawione są na działanie różnych warunków atmosferycznych, warto od razu zakupić środki do ich pielęgnacji. Zwykle są one dostępne w sklepach obuwniczych.

poprzednia     1 2 [3]