Jak kupować biustonosz?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, klient, płatność

Biustonosz to jedna z najważniejszych części damskiej garderoby. Dlatego też należy go kupować odpowiednim miejscu, przy uwzględnieniu zasad wyboru biustonoszy. Na pewno nie powinnyśmy kupować biustonoszy nieznanej marki – są one wprawdzie znacznie tańsze (czasami kosztują nawet zaledwie kilkanaście złotych), jednak na pewno nie są odpowiednio wyprofilowane. Przede wszystkim konieczne jest określenie odpowiedniego rozmiaru. W tym celu należy podąć ekspedientce obwód pod biustem oraz na jego środku. To powinno pozwolić na dopasowanie odpowiedniego modelu. Bezwzględnie konieczne jest przymierzenie biustonosza – bp nawet, jeśli rozmiar będzie dobry, może się okazać, że konkretny fason niezbyt dobrze do nas pasuje. Warto jeszcze pamiętać, że biustonosz powinien pasować do naszego stroju – musi on pozostawać zakryty. Kupując biustonosz w renomowanym sklepie, powinnyśmy upewnić się także co do ewentualnego zwrotu lub reklamacji. Zwykle przebiegają one na ogólnych zasadach.

Jak kupować zabawki dla dzieci?

Publikacja treści: 17-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, klient, płatność

Dzieci, kiedy tylko znajda się w sklepie, zwykle domagają się zakupu jakiejś zabawki. Na pewno żądaniom tym nie należy ulegać bezkrytycznie. Nie wszystkie zabawki dla dzieci wykonane są z odpowiedniej wielkości części oraz ze zdrowych hipoalergicznych materiałów – takich przedmiotów lepiej nie kupować naszym pociechom. Zabawki powinny być odpowiednie do wieku dziecka - np. kupowanie dwuletniej dziewczynce lalek z kompletem ubranek nie jest zbyt mądre. Na pewno nie wolno przesadzać z zakupem zabawek – dziecko powinno mieć świadomość, że nie każde wyjście na zakupy skończy się kupieniem dla niego prezentu. Dobrze byłoby kupić dziecku zabawki na tyle uniwersalne, żeby stymulowały one nasza pociechę nie tylko do zabawy, ale i do gier i bardziej zaawansowanych zabaw. Dlatego też warto pytać w sklepach z zabawkami o zabawki o charakterze edukacyjnym – są one najlepszym rozwiązaniem dla malucha, co prawda ich koszt jest dość wysoki, jednak nie da się zaprzeczyć, że będzie to naprawdę dobry zakup.

Jak kupować kosmetyki samochodowe?

Publikacja treści: 20-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, produkt, przedmioty

Kosmetyki samochodowe to bardzo istotny produkt dla wszystkim osób, które posiadają samochodów. Jak właściwie powinniśmy je kupować, by nie wydać za wiele i jednocześnie dokonać dobrego wyboru? Przede wszystkim należy zdecydować się na kosmetyki samochodowe dobrych firm – wtedy mamy gwarancje jakości. Warto jednak zastanowić się nad tym, co właściwie chcemy osiągnąć. Inne kosmetyki będą potrzebne, gdy na karoserii naszego samochodu znajdują się rysy, inne zaś, gdy chodzi nam o gruntowne jego wyczyszczenie. Jeśli zależy nam na tym, by nasz samochodów przez długi czas dobrze się prezentował, wato pomyśleć o zakupie specjalnych wosków. Dość istotna sprawą jest miejsce zakupu kosmetyków samochodowych. Wiele osób robi to na stacjach benzynowych przy okazji płacenia za benzynę. Nie jest to dobry pomysłem, bowiem zwykle płacimy wtedy znacznie więcej niż wtedy, gdy np. zrobimy zakupy w supermarkecie. Co do tej drugiej możliwości – wybieramy produkty sparzone, a nie te, które są najtańsze.

Jak kupować kosmetyki?

Publikacja treści: 20-03-2012, Otagowane jako: kupowanie, produkt, przedmioty

Panie używają zwykle całkiem sporej ilości rozmaitych kosmetyków – zarówno pielęgnacyjnych jak i tych kolorowych, które służą do makijaży. Tymczasem wcale nie jest tak prosto kupić dobre kosmetyki. Mimo że ich oferta jest obecnie bardzo szeroka. Przede wszystkim należy podkreślić, na jakich produktach kosmetycznych możemy oszczędzać. Zwykle dotyczy to kompleksowych balsamów do pielęgnacji i odżywiania skóry całego ciała - one wcale nie muszą należeć do kosmetyków z najwyższej póki. Inaczej rzecz wygląda, gdy w grę wchodzą kosmetyki przciwzmarszczkowe i odmładzające– w tym przypadku dobrym pomysłem byłoby zakupienie ich nawet w aptece z jednej z cenionych hipoalergicznych serii kosmetycznych. Co do kosmetyków kolorowych, to na pewno warto zainwestować w dobrej jakości tusz do rzęs. Nie zaszkodzi, jeśli będzie to kosmetyk hipoalergiczny. Oczywiście bez problemu znajdziemy taki w drogeriach – jednak nawet w zaufanym sklepie, powinnyśmy zawsze sprawdzić datę przydatności danego produktu przez zakupem.

poprzednia     1 [2] 3     następna