Zakupy grupowe – zasada działania

Publikacja treści: 06-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, kupiec, usługi

Jeśli szukamy propozycji na ciekawy, lecz niezbyt drogi, prezent, lub też chcemy wyjechać na weekend, warto pomyśleć o zakupach grupowych. Może się okazać, że zaoszczędzimy nawet do 80% pierwotnej ceny danego towaru lub usługi. Jeśli chcemy kupować taniej, na początek należy zarejestrować się na jednym z portali zakupowych – lepiej wybrać te większe, bowiem oferują nam one także więcej ciekawych ofert. Jeśli już zdecydujemy się na jakiś kupon, płacimy za niego przelewem elektronicznym lub za pomocą karty kredytowej. Jeśli tylko dana oferta będzie miała odpowiednia ilość chętnych, transakcja zostanie zrealizowana, kupon zostanie wysłany do nas na podanego przy rejestracji maila. W przypadku, gdy nie uda się uzbierać odpowiedniej liczby chętnych, naturalnie wpłacone przez nas pieniądze zostaną nam szybko zwrócone. Jak widać, cała procedura jest bardzo prosta. Warto dodać jeszcze, że większość serwis zakupowych umożliwia nam zarobienie na polecaniu ich znajomych. Taki program partnerski może okazać się być bardzo korzystny.

Zakupy grupowe dla zmotoryzowanych

Publikacja treści: 06-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, kupiec, zniżki

Zakupy grupowe to nie tylko zniżki na wyjścia do restauracji czy teatru lub tanie wakacje. Także osoby zmotoryzowane powinny być usatysfakcjonowane ofertą najpopularniejszych w sieci portali zakupowych. Na sam początek warto wspomnieć o ofertach na kursy prawa jazdy – wiadomo, ze kursy te są dosyć drogie, dlatego też możliwość zapłacenia za nie przynajmniej 50?% mniej powinna być atrakcyjna ofertą dla osób, które chcą zdobyć prawo jazdy. Zwykle zaleca się jednak ofertę zniżkową skonsultować z dana szkołą jazdy – wystarczy zadzwonić by zyskać pewność, czy opłaca się zakupić dany kupon. Dość często można znaleźć także oferty grupowe dotyczące mycia samochodów lub wymiany opon – ta ostania opcja jest bardzo popularna. Także różnego rodzaju naprawy stają się przedmiotem transakcji na portalach zakupowych – zwykle chodzi tutaj o wymianę oleju, filtrów itd. Oczywiście w przypadku zakupów o charakterze motoryzacyjnym postępujemy tak samo jak w przypadku innych zakupów – kupujemy specjalny kupon, płacąc za niego przelewem.

Statystyki dotyczące zakupów grupowych

Publikacja treści: 08-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, gruper, zniżki

Dość często słyszy się twierdzenia o tym, ze zakupy grupowe są bardzo korzystne i w dodatku popularne. Czy tak jest w istocie? Co mówią statystyki? Z przeprowadzonych niedawno badan jednoznacznie wynika, że każdego miesiąca mniej więcej 3,2 mln użytkowników odwiedza różne serwisy oferujące nam zakupy grupowe. Ciągle najpopularniejszy jest Groupon – ma on ponad 2,5 mln użytkowników, z kolei na Gruperze zalogowanych jest obecnie 800 tys., osób. Trzeci co do popularności serwis tego typu to My Deal – 250 tys. użytkowników. Oczywiście jeszcze nie wszyscy użytkownicy portalów dokonali jakiegoś zakupu, jak wynika z przedstawionego raportu, ma to za sobą mniej więcej 42% użytkowników serwisów. Najczęściej robią zakupy zalogowani na Gouponie – stanowią on Az 20% ogółu. Niedaleko w tyle zostają użytkownicy Grupera 0 15%. Najczęściej wybierane są zniżki do lokali gastronomicznych, popularne są także zabiegi Spa, wizyty w salonach fryzjerskich oraz wyjazdy turystyczne i zabiegi o charakterze kosmetycznym.

Zakupy grupowe a podróże

Publikacja treści: 08-03-2012, Otagowane jako: zakupy grupowe, usługi, kupon

Jeszcze do niedawna, kiedy chcieliśmy zorganizować sobie jakiś bardzo tani wyjazd, musieliśmy polegać na ofercie biur podróży. Często słyszało się o wyjazdach last minute. Obecnie jednak wyjazd na weekend czy nawet wakacje można zorganizować, decydując się na wykupienie jednego z kuponów na serwisie umożliwiającym zakupy grupowe. Takie oferty pojawiły się w polskim Internecie dopiero w tym roku, jednak od razu stały się bardzo popularne. Zazwyczaj mamy do czynienia z dobrze zorganizowanymi wycieczkami dla dwóch osób, przykładowe ceny to np. 390 zł za weekend w czeskiej Pradze,. 450 zł za tydzień na Cyprze itd. – oczywiście ciągle mówimy o wyjeździe dla dwóch osób. Zazwyczaj tego rodzaju turystyczne okazje oznaczają pobyt w jednym z lepszych hoteli lub ośrodku SPA, mamy zatem gwarancję pełnego komfortu. Pierwsze oferty turystyczne pojawiały się na portalu MyDeal, który zdążył dotychczas sprzedać już pobyty w hotelach o wartości przekraczającej 1,5 mln zł. Obecnie okazje turystyczne oferują nam także pozostałe wiodące serwisy.
grawerowane breloki metalowe do kluczy polecamy Bluzy - swetry - koszulki

[1] 2 3     następna